Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

zaloba1 Z żalem zawiadamiamy, że dnia 26 września 2017 roku zmarła niezastąpiona i niezapomniana pani Ewa Kujawa – wieloletnia pracownica naszego liceum. Poniżej zamieszczamy przedruk z Monografii wydanej w roku 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Ewa Kujawa – kobieta pracująca
„Pani Ewa pracowała w szkole na Pola już od 1971 roku, dyrektorem liceum był wówczas pan Józef Maszkowski. Pani Kujawa, z wykształcenia technik administracji, najpierw zatrudniona była na etacie woźnej i palacza, a następnie w sekretariacie naszej szkoły. Osoba lubiąca trzymać porządek, przedsiębiorcza, zorganizowana, surowa – w pełni zasłużyła na miano trzeciego dyrektora, jak powszechnie mówiono. Znająca każdy kąt szkoły, pamiętająca absolwentów – jak nie z nazwiska, to z widzenia.
Do Piły przeprowadziła się w 1966 roku. Od tamtego czasu niezależnie od pory roku przemierza ulice miasta na rowerze, ubrana w seledynową kamizelkę [...].
Dzisiaj bezinteresownie pomaga ludziom starszym, emerytom. Wozi im obiady, rozlicza PIT-y. Kobieta do zadań specjalnych, żadnej pracy się nie boi, cały czas aktywna, potrzebna zarówno trójce własnych dzieci i siedmiorgu wnuczętom, jak i obcym, ludziom starszym – chociaż sama przekroczyła siedemdziesiątkę. Pani Ewa twierdzi, że tak wiele jest jeszcze do poznania i tak wiele do zrobienia”.

drzwiprawy1

PRAWY2

PRAWY3

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła