Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, 20 listopada 2017 odbyły się warsztaty językowe pt. "Deutsch im Alltag". Uczniowie klasy pierwszej, realizujący program DSD drugiego stopnia (Deutsches Sprachdiplom II), przygotowali dla swoich młodszych kolegów z 2 klasy gimnazjum z ZS nr 2 w Pile, pięć stacji zadaniowych, wymagających posiadania określonych umiejętności, potrzebnych w życiu codziennym. Warsztaty zostały podsumowane quizem, sprawdzającym zdobytą wiedzę.

Na zakończenie goście zostali obdarowani słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz drobnymi upominkami przekazanymi przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Nadleśnictwo Zdrojowa Góra.
A co myślą nasi uczniowie o tym wydarzeniu?
- Według mnie, to bardzo fajny pomysł i dzięki temu też czegoś się nauczyliśmy, a raczej przypomnieliśmy sobie. Sądzę, że powinno być więcej takich akcji. Wpłynęło to również na zintegrowanie grupy, co jest bardzo ważne i umila naukę.
- Moim zdaniem była to fajna przygoda. Nie wiedziałam, że tak dobrze dogadam się z osobami młodszymi ode mnie, jednak było mało czasu na przygotowanie zadań.
- Było bardzo sympatycznie. Świetni ludzie z ZS 2. Wspaniale wykonane stacje.
- Bardzo interesująca nauka przez zabawę.
- Było w porządku. Można by zorganizować więcej tego typu warsztatów.
- Warsztaty były bardzo ciekawe, z dobrym akcentem...
- Uważam, że było to ciekawe doświadczenie. Mogliśmy nauczyć czegoś i pokazać młodszym trochę bardziej zaawansowany niemiecki.
- Podobała mi się współpraca opiekunów z grupami oraz w grupach pomiędzy uczniami.

Jolanta Mrotek-Szczepkowska

Zobacz galerię z wydarzenia

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła