Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

W dniu 9 grudnia w Galerii Kasztanowej w Pile odbyła się akcja „Pusta Choinka”, zorganizowana przez Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas. Na choince stojącej w centrum handlowym zawieszone zostały serduszka z prośbami dzieci, które nie mogą liczyć na wystawne święta. Po raz pierwszy w tej akcji wzięła udział klasa I D.
Zaczęło się od burzliwej dyskusji na temat klasowej wigilii, wtedy jednogłośnie podjęliśmy decyzję o rezygnacji z robienia sobie prezentów i postanowiliśmy pieniądze przeznaczyć dla kogoś , kto bardziej od nas czeka na świąteczny prezent.
W listopadzie i grudniu zbieraliśmy pieniądze na ten cel – udało nam się zgromadzić 550 złotych. W dniu, w którym odbywała się akcja, przedstawicielki naszej klasy wraz z wychowawczynią zebrały się w Galerii Kasztanowej. Odbyłyśmy krótką naradę, po czym zdjęłyśmy z choinki siedem serduszek z prośbami od dzieci – i ruszyłyśmy na zakupy!

Skompletowanie paczek, które trafią do niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci z Piły i okolic, zajęło nam prawie trzy godziny. Zadanie okazało się trudniejsze, niż się początkowo wydawało. Można by pomyśleć, że to nic trudnego - wziąć kartkę i kupić to, co jest na niej zapisane – ale kiedy wkłada się w zadanie całe serce i chce wybrać jak najlepiej, wszystko się komplikuje. Chciałyśmy, aby obdarowani byli naprawdę zadowoleni. Kupiłyśmy min. buty, spodnie, bluzki, gry planszowe, słodycze i wiele innych rzeczy. Dzieci, do których powędrowały paczki, pochodzą w większości z rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. Bez naszego wsparcia mogłyby – dosłownie – zastać w święta pustą choinkę. Mamy nadzieję, że wszystko, co kupiłyśmy, przypadnie obdarowanym do gustu i choć trochę ich uszczęśliwi!
Poczucie, że jest się komuś potrzebnym i że przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków i pracy można w tak znaczący sposób pomóc, jest wspaniałe! Udział w takiej akcji wzbogaca wewnętrznie i pozwala poczuć ducha świąt – bo przecież o to w tym wszystkim chodzi, żebyśmy byli wsparciem dla siebie wzajemnie

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła