Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

14 grudnia I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie na mocy podpisanego porozumienia oficjalnie przystąpiło do Programu Partnerskiego British Council Advantage. Pomysł przystąpienia do programu narodził się jakiś czas temu w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych uczniów. Przygotowanie do egzaminu maturalnego doskonale koreluje z przygotowaniem do egzaminów Cambridge. Staraniem p. Anety Muchy, nauczycielki języka angielskiego w naszym liceum, w czerwcu 2014 roku odbył się pierwszy Egzamin FCE, do którego przystąpiło 10 uczniów.

W uroczystości uczestniczyli Przedstawiciele British Council, Pani Joanna Powałowska oraz Pan Bartosz Brzoza, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszego liceum. Pan Bartosz Brzoza w swojej prezentacji przedstawił najistotniejsze informacje dotyczące egzaminu FCE oraz korzyści płynące ze zdobycia certyfikatu FCE. Pani Agnieszka Bochen-Kurowska i Pani Bożena Zajączkowska w prezentacji Angielski na Pola przedstawiły najciekawsze działania i projekty podejmowane w naszym liceum na rzecz upowszechniania języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych wśród uczniów naszej szkoły, a także w środowisku lokalnym, i w Europie.
Przepięknie wybrzmiały na scenie utwory Amy Winehouse i Adele zaśpiewane perfekcyjnie przez nasze uczennice Kasię Tyczkowską i Dominikę Frątczak. Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy tego wydarzenia zaśpiewali utwór Last Christmas zespołu Wham.Mamy nadzieję, że przystąpienie do Programu British Council Addvantage przyczyni się do powszechnego przystępowania do egzaminów Cambridge w naszym mieście.


Opracowała Agnieszka Bochen-Kurowska

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła