Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

W dniach 20 i 21.03.2018 odbyły się warsztaty językowe na temat Irlandii i jej patrona Świętego Patryka, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.

Kim był Święty Patryk? Jaki instrument kojarzy nam się z Zieloną Wyspą? Jaką potrawę konicznie trzeba zamówić w irlandzkim pubie oraz czym jest Riverdance? Na te i wiele innych pytań mieli okazję odpowiedzieć sobie uczniowie klas 2B i 2E, którzy w niecodziennym stylu świętowali dzień irlandzkiego Patrona. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film przedstawiający nieznane fakty dotyczące irlandzkich symboli, wykonać różne zadania oraz poznać kilka słów w języku irlandzkim, który obok angielskiego jest drugim oficjalnym językiem w Irlandii. Na koniec wylosowani uczniowie mogli również, pocałowawszy rzekomy fragment słynnego kamienia z Zamku Blarney (który to gest ma zapewnić szczęście oraz dar elokwencji), zaprezentować kolegom i koleżankom swoje oratorskie umiejętności.

W klasach Ic i Id spotkanie rozpoczęło się uroczystym wysłuchaniem hymnu Irlandii The Soldiers’ Song. Następnie uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację na temat Irlandii oraz film przedstawiający sylwetkę Świętego Patryka. Podczas zajęć uczniowie wzięli udział w konkursach, w których wykonywali zadania językowe, rozpoznawali irlandzkich aktorów i utwory muzyczne twórców irlandzkich. Na koniec, zamiast tradycyjnego irlandzkiego napoju, młodzież rozkoszowała się zielonym kisielem, jedząc go widelcem na czas⯑.

Bożena Zajączkowska, Agnieszka Bochen-Kurowska

 

 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła