Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie
Zachęcamy do nauki języka niemieckiego. Od października w naszej szkole starujemy z DSD dla klas pierwszych :)
A dlaczego warto uczyć się tego języka i przystąpić do zdawania certyfikatu DSD II?
1. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie posiadającą ten program i jedyną w powiatach ościennych. Najbliższy ośrodek egzaminacyjny znajduje się jest w Poznaniu. 
2. Najzdolniejsi uczniowie mogą ubiegać się o 3-tygodniowe stypendia w Niemczech.
3. Posiadacze tego certyfikatu mogą studiować w całych Niemczech, bez zdawania egzaminu językowego.Ten certyfikat cieszy się dużym uznaniem na niemieckich uczelniach.
4. DSD jest całkowicie bezpłatny, inne certyfikaty niestety nie. DSD jest uznawany przez wszystkie uczelnie w Niemczech a o uznaniu innych certyfikatów decydują uczelnie suwerennie.
5. Absolweci DSD w Polsce mogą okazać się dokumentem potwierdzającym znajomość języka na poziomie B2/C1 czyli poziomie biegłości językowej. Dla porównania - matura rozszerzona jest zdawana na poziomie B2. Dlatego ci absolweci są atrakcyjni dla każdej firmy posiadającej kontakty z naszym zachodnim sąsiadem.
6. Dzięki DSD jesteśmy objęci programem UNESCO:kuturweit. W ramach tego programu możemy aplikować co roku o wolontariuszy, którzy asystują na lekcjach w grupach DSD, ale też i w innych. Zajmują się animacją językową, pomagają nauczycielom, zainteresowani uczniowie mogą korzystać z nieodpłatnych indywidualnych konwersacji.

 

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Wincentego Pola 11 64-920 Piła

Telefon: 67 351 74 70

 Skontaktuj się

brazowa

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła