Trzeba wierzyć, że się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelką cenę, trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

Dnia 20.11.2019r. reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców brały udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Pływaniu uzyskując lepsze czasy niż w Mistrzostwach Powiatu gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii chłopców i drugie w kategorii dziewcząt. W Poznaniu dziewczęta pływając w składzie: Marika Zawada, Julia Zaborska, Wiktoria Pytlarz, Hanna Krajewska, Dominika Lindenau, Natalia Jessa, Dobrawa Dudek zajęły 13 miejsce, a chłopcy w składzie: Wojciech Nurski, Wojciech Henclewski, Mikołaj Szarejko, Michał Molak, Jan Sommerfel, Jakub Jarczak, Grzegorz Smereczniak miejsce 16. W ramach tych zawodów zostały rozegrane również wyścigi indywidualne. Piąte miejsca wywalczyli: Wojciech Nurski i Hanna Krajewska 50m stylem grzbietowymi oraz Dominika Lindenau 50m stylem motylkowym. Szósta na dystansie 50m stylem grzbietowym była Marika Zawada i Jakub Jarczak 50m stylem motylkowym. W stylu klasycznym najlepiej wypadła Wiktoria Pytlarz zajmując siódmą lokatę. Gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie barw szkoły. Opiekunem grupy była Anna Mąka.