Pilskie liceum jest jedną z 22 polskich szkół, które biorą udział w tegorocznej edycji projektu „Żyj finansowo! Czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym".

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzą się, jak właściwie planować domowe finanse. Zostaną im także przedstawione zagrożenia i konsekwencje wynikające z nieprzemyślanego wydawania pieniędzy czy zadłużania się. Poznają najczęstsze błędy popełniane przez osoby zadłużone oraz drogę do wyjścia z kłopotów finansowych. Lekcje będą prowadzone przez p. Angelikę Zygmunt, szkolnego koordynatora oraz trenera projektu.

Projekt Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym" został zainicjowany w 2008 r. W zajęciach prowadzonych na terenie całej Polski w dotychczasowych ośmiu edycjach udział wzięło 4723 uczniów, 82 szkoły i 78 nauczycieli. Lekcje są skierowane do młodzieży z liceów ogólnokształcących, profilowanych oraz szkół zawodowych. Nasza szkoła jest jedną z 22 polskich szkół, które biorą udział w tegorocznej edycji projektu.

linki do wydarzenia w dwóch mediach lokalnych (faktypilskie.pl, tętno regionu)

http://faktypilskie.pl/pl/12_biznes/6024_kruk_radzi_uczniom_jak_maja_zarzadzac_swoimi_finansami.html#c_20290

http://tetnoregionu.pl/i-lo-z-pily-bierze-udzial-w-projekcie-zyj-finansowo-czyli-jak-zarzadzac-finansami-w-zyciu-osobistym/

Zobacz galerie z wydarzenia

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła