To prawda, ale dorosłość to także , a może przede wszystkim odpowiedzialność za swoje czyny i zaniechania. Granicą Twojej wolności jest wolność drugiego człowieka oraz nakazy i zakazy zarówno prawa moralnego jaki powszechnie stanowionego. Moralną odpowiedzialność ponosisz przed własnym sumieniem i nikt inny poza Tobą samym Cię nie osądzi. A nawet jeśli, to ani za to nie zapłacisz , ani nie poniesiesz kary. Ale prawo stanowione warto znać, właściwie nawet trzeba, bo nieznajomość prawa szkodzi '' ( ignorantia iuris nocet), i dlatego w naszej szkole wszystkie pierwsze klasy brały udział w programie Lex bez łez.

Program powstał z inicjatywy Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich, do niej dołączyli sędziowie z Oddziału Wielkopolskiego.

Ten projekt edukacyjny w naszej szkole przeprowadziła sędzia Joanna Hejduk. Dziękujemy

Zobacz galerię z wydarzenia

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła