Aktorzy występujący w tej premierze radzą sobie z językiem angielskim całkiem nieźle, jednak realizatorzy przedstawienia chcieli, żeby wszyscy widzowie przynajmniej nadążali za akcją czterech jednoaktówek. Miał temu sprzyjać poręczny (czyli jednokartkowy) angielsko-polski słowniczek słów i zwrotów wykorzystanych w spektaklu. Można go było sobie wziąć przy wejściu do auli i – skądinąd już to wiadomo - był to strzał w dziesiątkę. That hit the bull’s eye…
Widzowie „Teatru na Pola” obejrzeli i wysłuchali „Decision Time”, „Food Fight”, „Free As a Bird” oraz „Thirty Days to a New Teen”. W tych czterech jednoaktowych utworach wystąpiło 19 uczniów klas wszelakich: od pierwszej do trzeciej.

Ale po kolei. W „Decision Time” zagrały: pełna ekspresji Monika Stemler (1d), Kasia Nowak i Olga Gawrońska (2d), Magda Słabońska (2g), Róża Wilczyńska i Wiktoria Górzyńska (1d). Dziewczyny spisały się „na szóstkę”. W „Food Fight” zobaczyliśmy Kacpra Wnuka (2c) świetnie grającego Paula, na przemian ubawionego i zadziwionego opowieścią swojego przyjaciela Ricky’ego – gościa z Niemiec Maxa Wilkena rewelacyjnego zarówno pod względem językowym jak i umiejętności aktorskich. Obsadę „Free As a Bird” stanowił zgrany duet z 3c: Martyna Mazur i Kamil Kłosek. Nie pierwszy raz na scenie Teatru na Pola zagrali z werwą i przekonująco - po tej sztuce zyskali zastępy nowych fanów! W „Thirty Days to a New Teen” wystąpili: Michał Szumański - Tim, nieszczęsny młodzian , którego rodzice -podstępem- uczynili go super-grzecznym-nastolatkiem, Alkmar Solecki (3c) - grający Jasona, próbującego wyciągnąć przyjaciela z opresji. Towarzyszyły im : Beata Semanicka (2g) - scena ją kocha i ona się czuje nań świetnie!- Martyna obelna (3d) i debiutująca Magda Nowak (1g).

Antrakty między sztukami zostały wypełnione przez utalentowane dziewczyny z 2f: Klaudię Kaczyńską i Anię Jarząbkiewicz. Ich wokalne produkcje na wysokim poziomie dodały blasku spektaklowi.

Całość poprowadzili w sposób profesjonalny: Agata Dubrawska-Kukiel i Mateusz Kuksinowicz (3g) wspomagani przez Karola Szumlicza (2h) - asystenta scenicznego. Swoją rolę -klaps! - wykonał z dużym poczuciem humoru. Świetną, pomysłową scenografię przygotowały Jagoda Dukiewicz i Patrycja Kondeja (2h). Patrycja ponadto spisała się doskonale jako inspicjentka - osoba odpowiedzialna za to co dzieje się z kulisami. O światło i dźwięk zadbali: Jakub Fiałka (3g), Nikodem Ratajczyk i Bartosz Drozdowski (2h) – bardzo odpowiedzialni i pomocni. Na koniec wspomógł ich również Janek Świtała (3d). Scenariusz i reżyseria to dzieło prof. Niny Siemieńczuk-Suwik.
Znakomicie spisała się widownia, która inteligentnie reagowała na sceniczne dialogi i wytrzymała do końca w nieodzownym skupieniu. Dziękujemy! Do zobaczenia na następnej premierze!

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła