TEATR na POLA to scena, która rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2010/2011. Na jej deskach uczniowie jako pierwszą wystawili, pod kierownictwem artystycznym i lingwistycznym prof. Niny Siemieńczuk-Suwik, spektakl „Romeo and Juliet”. Przedstawienie oparte o najsławniejszy tekst z wielotomowego zbioru Szekspirowskich dramatów ujawniło uzdolnienia aktorskie, plastyczne i techniczno-realizacyjne ponad dwudziestoosobowej grupy zaangażowanej w inscenizację sztuki. W tym samym sezonie repertuar teatru wzbogacił się o przedstawienie „Aschenputtel” czyli o „Kopciuszka” w języku niemieckim. Znowu błysnęły klasy pierwsze – w tym przypadku pod opieką artystyczną i lingwistyczną prof. Alicji Barbusińskiej.

Obecnie frankofońskie kręgi w I LO na Pola pod opieką i z pomocą prof. Mirosławy Gackowskiej szykują Molierowskiego „Tartuffe’a” („Świętoszka”). Anglofoni zaś zbierają dokumentację do wystawienia trzech jednoaktówek, których tytuły ujawnią w stosownym czasie. Szykuje się również intermedialny, dwujęzyczny spektakl poświęcony poezji noblistki – Wisławy Szymborskiej.

W tej witrynie znajdziecie informacje o tym, co już się dokonało, co powstaje i co się na teatralnym horyzoncie rysuje. TEATR na POLA powstaje po to, by twórczą energię potencjalną przetworzyć w kinetykę działań niebanalnych. TEATR na POLA to elitarny zaułek myślących, wrażliwych i ambitnych. Takich jak zdobywcy pierwszych Złotych Williamów na Pola w roku szkolnym 2010-2011 – Natalia Wichłacz i Kamil Kamiński – przyznanych za szczególne osiągnięcia w dziedzinie teatru. TEATRU na POLA.

W tym miejscu można zapoznać się z trzyletnią historią naszego teatru. KLIKNIJ

Kontakt

Telefon: 67 351 74 70

ul. Wincentego Pola 11
64-920 Piła