TEATR na POLA to scena, która rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 2010/2011. Na jej deskach uczniowie jako pierwszą wystawili, pod kierownictwem artystycznym i lingwistycznym prof. Niny Siemieńczuk-Suwik, spektakl „Romeo and Juliet”. Przedstawienie oparte o najsławniejszy tekst z wielotomowego zbioru Szekspirowskich dramatów ujawniło uzdolnienia aktorskie, plastyczne i techniczno-realizacyjne ponad dwudziestoosobowej grupy zaangażowanej w inscenizację sztuki. W tym samym sezonie repertuar teatru wzbogacił się o przedstawienie „Aschenputtel” czyli o „Kopciuszka” w języku niemieckim. Znowu błysnęły klasy pierwsze – w tym przypadku pod opieką artystyczną i lingwistyczną prof. Alicji Barbusińskiej.

Obecnie frankofońskie kręgi w I LO na Pola pod opieką i z pomocą prof. Mirosławy Gackowskiej szykują Molierowskiego „Tartuffe’a” („Świętoszka”). Anglofoni zaś zbierają dokumentację do wystawienia trzech jednoaktówek, których tytuły ujawnią w stosownym czasie. Szykuje się również intermedialny, dwujęzyczny spektakl poświęcony poezji noblistki – Wisławy Szymborskiej.

W tej witrynie znajdziecie informacje o tym, co już się dokonało, co powstaje i co się na teatralnym horyzoncie rysuje. TEATR na POLA powstaje po to, by twórczą energię potencjalną przetworzyć w kinetykę działań niebanalnych. TEATR na POLA to elitarny zaułek myślących, wrażliwych i ambitnych. Takich jak zdobywcy pierwszych Złotych Williamów na Pola w roku szkolnym 2010-2011 – Natalia Wichłacz i Kamil Kamiński – przyznanych za szczególne osiągnięcia w dziedzinie teatru. TEATRU na POLA.

W tym miejscu można zapoznać się z trzyletnią historią naszego teatru. KLIKNIJ

Spektakl „Romeo i Julia” po angielsku wystawiony 18 lutego 2011 przez zespół uczniów klas pierwszych (!) spotkał się z życzliwym przyjęciem profesorów i młodzieży. Widownia, zwabiona atrakcyjnym afiszem (też dzieło grafików z klas pierwszych), szczelnie wypełniła szkolną aulę. Inscenizację przygotowała 28-osobowa grupa pod kierownictwem prof. Niny Siemieńczuk-Suwik. Pani reżyser wykorzystała tekst najsławniejszej sztuki Wiliama Szekspira i sprawowała producencko-reżyserski nadzór nad przedsięwzięciem.

Siłą przedstawienia jest młodość, doskonały język Szekspira w oryginale oraz świetna oprawa muzyczna ( Marcin Jabłoński i Błażej Święszkowski z 1a ). Ozdobą spektaklu jest para tytułowych bohaterów: Julia - Natalia Wichłacz i Romeo - Kamil Kamiński z klasy 1e. Świetne kreacje stworzyli także Aleksander Cholewicki (Mercutio) 1a, Nawojka Lewinska (Nurse) 1d, Tomasz Tomaszewski (Tybalt) 1d, Radosław Lepczyński ( Friar Laurencje ) 1e, Sara Szafranek (Lady Capulet) 1e, Janek Świtała (Capulet) 1d, Krzysztof Solarski ( Benvolio ) 1a oraz Kamil Gronowski (narrator, Prince) 1a. Na uwagę zasługuje także scenografia przygotowana przez Ewelinę Jesion 1e, Olimpię Kogut 1c, Iwonę Prokop 1e, Patrycję Siwek 1e i Izabelę Śmigiel 1e pod kierunkiem pani Marty Mrówki z MDK w Pile. MT

Pierwszy plakat

Teatr na Pola zrealizował swoją obietnicę wystawiając 9 lutego 2012 r. w szkolnej auli trzy angielskie jednoaktówki autorstwa Laurie Allen: ”